Tábor Jindřichovice

TÁBOR

S letní náladou (když zrovna svítí sluníčko :-) ) se nám vynořují i myšlenky na tábor.

Tentokrát budeme tábořit u obce Jindřichovice v jižních Čechách, viz mapa a platí, že v termínu 23.7. – 6.8. Jako vedoucí (tzn. i Indiáni) na táboře zůstáváme až do 7. 8.

Prosíme o zaplacení i dodání přihlášek (a ostatních dokumentů) do 26. 6.

Přihlášky můžete nosit na družinovky (jakékoli skupinky).

Podrobnější informace najdete v mailu, nebo je obdržíte později.

Blížící se akce

Blíží se nám různé skautské akce, o čem jednotlivé akce jsou?

Blanické hry–––––––––––––––––––––––––––––––––Jde o akci Jde  JDe JDUž EJDE Jde o akci skautského střediska Blaník, kterého jsme součástí (je to taková skupina spřátelených oddílů).––––––––––––––––––––––––––––-Blanické hry  hry jsou––––Blanické hry jsou jednodenní akce, v rámci které spolu oddíly soutěží v různých disciplínách (skok v pytli, sudoku, házení vajíčka, lezecká stěna, fotbal,…).

Uskuteční se už v sobotu 21. 5. v Praze. (Vypravíme se na ni společně z Říčan.)–––-

Farní dětský den––––––––––––––––––––––––––––––-Už tradičně připravujebbm  e Už tradičně připravujeme na říčanské farní zahradě dětský den nejen pro říčanské farníky. Už jsme si užili témat jako Noemova archa, apoštolové, Josefův krásný plášť…

Tentokrát se bude konat 5. 6. v 10:00 (hned po skončení mše).-

Tábor––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––Tábor––––––––––- –––––- -Na tábor pojdeme letos v termínu 23. 7. – 6. 8.–––––––––––––––-––––––––- –––––- ––Pojedeme všichni až na novou družinku (od vedoucích Nancy, Ančete a Judi).––––-Nová družinka však nemusí zoufat. Vydáte se totiž 1. – 3. 7. na vlastní výpravu!

Kromě těchto akcí se ještě těšíme na oddílovou zahradní slavnost. Její termín vám dáme vědět co nejdříve.

Podzimní výprava

Už se nám blíží podzimní prázdniny a s nimi také naše tradiční celooddílová výprava, letos pojedeme do Strašic nedaleko Rokycan.

Proběhne v termínu od 27. do 30. října.

Sraz je v 9:00 (27.10.) před nádražní budovou v Říčanech (odjezd 9:24).

Plánovaný návrat v 17:31 tamtéž. (30.10.)

S sebou:

- Teplé oblečení na hry venku, šátek na hry

- vhodnou obuv na výlety, přezuvky (spíš sandály než pantofle)

- skautský kroj a šátek,

- spacák, karimatku prostěradlo,

misku a lžíci, hrneček, láhev s pitím, oběd na středu, buchta na snídani

kartáček na zuby, pořádně svítící baterku, dostatek kapesníků,

- respirátor a potvrzení o testu/očkování/prodělané nemoci

- Průkazku o věku/lítačku, 300 Kč, léky, které dítě užívá.

Každé dítě musí mít potvrzení o negativním testu nebo očkování. A samozřejmě by nemělo být nemocné.

Nezapomeňte, že věci musí mít každý zabalené v batohu, který pohodlně unese!

(Pro Indiány nabízíme možnost zůstat až do neděle!)

Abraka…dabraka… a je tu nový skautský rok!

Zatím se létu daří kouzlit, a tak je (alespoň zatím) možné se scházet na družinovkách.

Hurá!!!

Informace o časech setkání jednotlivých družin najdete v záložce Schůzky.

Další dobrou zprávou je, že zatím nejsou téměř žádná zvláštní opatření. Tedy do skupiny 20 lidí není třeba prokazovat bezinfekčnost (tolik může být jenom roverů) a respirátory a roušky můžeme také prozatím nechat doma. Jen si dávejme pozor na příznaky (Covidu) a případně se i s nimi také nechme doma.

Na změny vás vždy včas upozorníme.

converted-IMG_3266

Sluší nám to společně, nemyslíte? Tak někdy na viděnou!

Obnovená činnost

Je skvělé se vidět zase na vlastní oči a být součástí skautského ruchu venku.

Nynější stanovené podmínky:

  • ve skupině nad 10 osob potřeba mít test (antigenní provedený max. před 72 hodinami, PCR max. před 7 dny)
  • respirátor (do 15 let chirurgická rouška) uvnitř a v případě, že nejsou dodrženy 2metrové rozestupy

Zanedlouho přibydou informace o táboře.

Třetí výzva: Uhodneš místo?

Nejdřív, než půjdete tuto výzvu plnit, otevřete si složku s fotkami. Pokud některé z míst na fotkách poznáváte, vyrazte toto místo navštívit a zdokumentujte vaší přítomnost. Fotky můžete nahrávat do této složky (pokud budete mít více fotek, ideálně si vytvořte vlastní podsložku).

Pokud žádné místo nepoznáváte, nebo jste daleko od Říčan, můžete se také zapojit a to tím, že vyrazíte do přírody a vyfotíte se jak překračujete jakýkoliv potůček.

Hudební pokus – ukolébavka

Jelikož, se už příroda začíná ukládat k zimnímu spánku, mohli bychom jí zahrát, nebo zazpívat ukolébavku. Nezáleží na tom jestli jste hudební virtuosové či ne. Ať už popadnete klacek nebo klavír, budete zpívat sólo nebo sborově po všem se jí bude spát hezky. Svoje výtvory opět ukládejte na disk do této složky Ukolébavka.                          (K nahrání souborů se potřebujete přihlásit z nějakého gmail účtu.)

Snímek obrazovky 2020-11-20 124638

ukolébavka 2020… MATOŠKY

kaštanová ZOO

První výzva je krásně podzimní, vytvořit co nejlepší ZOO z kaštanů. Tedy nasbírejte venku kaštany a tvořte zvířata (nejen exotická) dle fantasie a schopností. Zvířátka (ideálně i s vámi) vyfoťte či natočte a nasdílejte svůj výtvor ostatním.
(Biologická vsuvka: Pokud jsou chování v ZOO ve společných výbězích jedinci různých druhů dochází někdy k mezidruhovému křížení. Tito kříženci jsou sice často neživotaschopní či minimálně sterilní, ale existují výjimky. Tak vznikají např. liger, tigon, leopon či mula. Takže se neobávejte, když budou i vaše zvířátka ze ZOO podivná.)
Kdy se dozvíte o další výzvě?
Příští mail s nápadem od Cilky a Noemi očekávejte opět ve středu za 2 týdny (tedy 4. 11.).
Landkammerovi ZOO Quickova a Prokopova drako-šneko-ježko-žirafo-lenochodo-kozopso ZOO

Oddílové výzvy

Milé světlušky, vlčata, skautky, skauti a rodiče,

jelikož se ještě pár týdnů nebudeme moci setkat a věčné sezení u obrazovek také není nejkrásnějším trávením času, rozhodli jsme se pro nás vymýšlet drobné rodinné výzvy. (Samozřejmě se jedná o podnik dobrovolný, ale uvítáme s nadšením vaši účast.)
Proč?
Rádi bychom aspoň trošku věděli, jak se vám daří a jak rostete a také nám přijde skvělé trávit čas jinde než u obrazovky a ideálně nejen sami.
O co se jedná?
Dokud nebudou probíhat oddílové akce, každé dva týdny někdo z vedoucích napíše o společné výzvě/úkol, který každý bude tvořit sám doma (tedy ideálně ne sám, ale třeba se sourozencem). :o ) Výtvor a ideálně i sebe třeba při tvorbě (abychom si všichni vzpomněli, jak vypadáme :o ) ) zdokumentujte. Zda to bude fotka, video, či celý film… je zcela na vás. Následně svůj podepsaný výtvor nahrajte na tento odkaz do příslušné složky. (K nahrání souborů se potřebujete přihlásit z nějakého gmail účtu. Pokud by to byl pro někoho problém, tak se nám neváhejte ozvat.) A pak už jen můžete koukat, jak se daří ostatním.
Pro koho?
Primárně jde o nápady pro děti (a vedoucí) z oddílu, ale samozřejmě se mohou zapojit i sourozenci/rodiče/domácí mazlíčci/babičky a dědečkové…, zkrátka kdokoli s kým tráví děti čas.
S přáním mnoha radostí z podzimní přírody